Najbliższe plany Watry

W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie organizacyjne Watry . Ustalenia oraz rozmach inicjatyw jest imponujący, miejmy nadzieję ,że wszystko potoczy się zgodnie z planem. Najbliższe działania zostaną ukierunkowane na organizację Jarych Godów we Wrocławiu 19 marca, związaną z tym dniem mini konferencją Rodzimowierców z różnych grup z całej Polski , Czech, Węgier i Francji a także rozpoczęciem pracy nad profesjonalnym filmem o Rodzimowierstwie ,filozofii i religii naszych Słowiańskich Przodków wyznawanej dzisiaj.Film będzie realizowany przez profesjonalną ekipę a materiał obejmie obrzędy od Jarych Godów przez święto Jaryły i Kupałe aż do lipcowego obrzędu odprawionego dla gromowładnego Peruna. Konferencja odbędzie się w sali wykładowej w jednej z wrocławskich uczelni i będzie dotyczyła wymiany doświadczeń i zapoznania się z działalnością poszczególnych organizacji. Ustaliliśmy również harmonogram prac nad drugą publikacją książkową ,którą mamy zamiar zaprezentować pod koniec roku 2011. Rozpoczęliśmy również prace nad skonkretyzowaniem planów i programu konferencji Rodzimowierców w maju ,która prawdopodobnie odbędzie się w jednym z ośrodków u stóp naszej Świętej Góry Ślęży i zostanie połączona ze świętem Jaryły.

Niech Bogowie wspierają nas w realizacji naszych planów

Sława Im!!!

Reklamy

About Watra

Słowianowierca (Slavic Faith)/Slavic Ethnical Culture/Traditions Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest Watra

2 responses to “Najbliższe plany Watry

  • Mirosław

    Witam. Jestem członkiem Rady Miejskiej w Sobótce i niezwykle cieszy mnie zainteresowanie Państwa naszym Słowiańskim Olimpem. Promocja naszej góry jest jednym z nadrzędnych celów władz miejskich. Wydaje mi się, że Państwo podzielają ten sam cel. Poza tym jestem również dziennikarzem lokalnej gazety i bardzo chętnie opisywałbym wszelkie inicjatywy Rodzimowierców podejmowane na Ślęży i okolicach. Proszę o kontakt na mój mail. Bardzo chętnie podam swój nr telefonu w celu podjęcia z Państwem współpracy.

  • Mirosław

    Witam. Jestem radnym w obecnej kadencji Rady Miejskiej w Sobótce. Niezwykle cieszy mnie zainteresowanie Rodzimowierców naszym Słowiańskim Olimpem. Obecne władze miasta są zainteresowane promocją naszej Góry. Ponadto pisuję również artykuły do lokalnej prasy i bardzo chętnie zamieszczałbym wszelkie relacje inicjatyw rodzimowierczych podejmowane na Ślęży i u jej podnóża. Proszę o kontakt elektroniczny, podam nr swojego telefonu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: